Wyjątkowa biżuteria ze znakami zodiaku

Astrologia fascynuje ludzi od tysięcy lat. Szczególne zainteresowanie budzą znaki zodiaku, które dostarczają informacji o cechach charakteru danej osoby, jej umiejętnościach i przyszłych losach. Nie powinien zatem dziwić fakt rosnącej popularności biżuterii ze znakami zodiaku. To spersonalizowana ozdoba, która sprawdzi się nie tylko jako uzupełnienie stylizacji, ale także jako oryginalny prezent. Przed zakupem warto przypomnieć sobie znaczenie poszczególnych znaków zodiaku i poznać zalety, jakie ma biżuteria z ich symbolami.

Biżuteria ze znakami zodiaku - zalety

Biżuterię posiada prawie każdy. Kojarzy się ona głównie z kobiecymi akcesoriami, ale mężczyźni także korzystają z takich dodatków - na przykład w postaci sygnetu czy eleganckiej bransolety. Biżuteria ze znakami zodiaku jest szczególna przez swoje powiązanie z datą narodzin danej osoby. Niektórzy przypisują jej magiczne właściwości i traktują jak talizmany.

Uniwersalny prezent

Biżuteria to prezent uniwersalny. Sprawdzi się jako podarunek urodzinowy, imieninowy, świąteczny czy jako upominek z okazji szczególnego dnia. Łatwo wybrać odpowiedni wzór, gdyż wystarczy znać datę urodzenia obdarowywanej osoby. Dodatkowo raz można kupić kolczyki ze znakami zodiaku, a następnym razem naszyjnik z pasującą zawieszką - tak stworzony komplet z pewnością każdego ucieszy.

Elegancka ozdoba

Biżuteria ze znakami zodiaku jest stylowa i elegancka. Przyciąga spojrzenia starannością wykonania oraz niebanalnymi kształtami. Doskonale uzupełni kreację na rodzinny obiad bądź spotkanie biznesowe. Można ją nosić na co dzień i tym samym w pewien sposób wyrażać siebie. Pasuje do sukienki, garnituru, spódnicy, a także do zwyczajnej koszulki i szortów.

Szeroki wybór

Popularność biżuterii ze znakami zodiaku sprawiła, że te symbole pojawiły się na wielu rodzajach ozdób - od kolczyków, przez bransolety i pierścionki, na zawieszkach i naszyjnikach kończąc. Stwarza to okazję do wybrania swojej ulubionej formy. Dodatkowo same znaki zodiaku są przedstawiane w różny sposób - jako obrazy zwierząt, symbole czy układy gwiazd.

Niepowtarzalny dodatek

Biżuteria ze znakami zodiaku ma indywidualny charakter. Prawdopodobieństwo spotkania osoby z podobną ozdobą nie jest zbyt duże, zatem można się wyróżnić. Różnorodność dostępnych dodatków pozwala na dopasowanie ich do swojego stylu lub konkretnej okazji. Symbole znaków zodiaku uzupełnione kolorowymi kamieniami zadowolą zwolenników efektownej biżuterii, a te utrzymane w minimalistycznej stylistyce spodobają się osobom stawiającym na stonowane stylizacje.

Biżuteria ze znakami zodiaku - znaczenie

Każdy znak zodiaku jest niepowtarzalny. Wielu ludzi wierzy w to, że konkretny znak determinuje usposobienie, a nawet całe życie danej osoby. Jednym znakom zodiaku przypisuje się skłonność do agresji, innym - potrzebę niezależności lub wrodzoną charyzmę. Biżuteria ze znakami zodiaku jest wyjątkowa, gdyż dostarcza informacji o tym, kto ją nosi. Co oznaczają poszczególne znaki zodiaku?

Baran (21.03-19.04)

Baran to urodzony przywódca. Jest hojny, bystry i obowiązkowy. Ponadto Baran ciągle szuka nowych wyzwań, gdyż jest odważny i aktywny. Zwykle ma pozytywne nastawienie, niezależnie od sytuacji. Z kolei do jego wad można zaliczyć egocentryzm, impulsywność oraz brak delikatności wynikający z nadmiernej szczerości.

Byk (20.04-20.05)

Byk charakteryzuje się pracowitością oraz wytrwałością w dążeniu do celu. Dodatkowo ma wnikliwy, analityczny umysł, który pozwala mu unikać błędów w życiu codziennym. Jest cierpliwy i uporządkowany - lubi dokładnie planować swoje działania. Byk to także hedonista, który ceni sobie dobra materialne, komfort i różne przyjemności. Przez to bywa chciwy i materialistyczny.

Bliźnięta (21.05-20.06)

Bliźnięta to prawdziwy wulkan energii. Osoba spod tego znaku jest ciekawska i energiczna. Nie ma problemów z dostosowaniem się do sytuacji. Uwielbia angażować się w różne wydarzenia, poznawać nowych ludzi. Bliźnięta są inteligentne i ekstrawertyczne, więc to idealni partnerzy do długich dyskusji. Z drugiej strony, Bliźnięta bywają impulsywne, egocentryczne i niezbyt szczere.

Rak (21.06-22.07)

Raka cechuje wrażliwość i nieśmiałość w kontaktach międzyludzkich. Jest towarzyski, a przy tym opiekuńczy oraz wrażliwy. Nie jest zbyt odważny, ale lubi pomagać innym. Rak jest również pełen sprzeczności - z jednej strony pragnie niezależności i samowystarczalności, a z drugiej bardzo łatwo się przywiązuje do ludzi. Jeśli chodzi o wady, to Rak często zachowuje się kapryśnie, a ponadto nietrudno go obrazić.

Lew (23.07-22.08)

Lew pragnie uwielbienia i podziwu. Największym szczęściem jest dla niego bycie w centrum uwagi, dlatego chętnie się popisuje, aby przyciągnąć spojrzenia innych ludzi. Lew ma świetne poczucie humoru oraz niezaprzeczalny urok osobisty, co pomaga mu zjednywać sobie ludzi. Preferuje życie w luksusie. Osoba spod tego znaku posiada zdolności przywódcze i organizacyjne. Niestety, Lew bywa próżny, pretensjonalny i apodyktyczny.

Panna (23.08-22.09)

Dla Panny podstawę stanowi porządek - zarówno w otoczeniu, jak i w życiu. Może przez to wydawać się nieco nudna, jednak należy pamiętać, że jest uważna, przenikliwa oraz wrażliwa. Działa efektywnie i analitycznie. Poza tym miewa trudności w nawiązywaniu relacji, ale jeśli w końcu się do kogoś zbliży, okaże mu niespotykaną troskę. Panna miewa problemy z tolerancją, gdyż jest konserwatywna i często krytykuje innych. Bywa pedantyczna i zrzędliwa.

Waga (23.09-22.10)

Waga jest inteligentna i towarzyska. Lubi poszerzać swoją wiedzę, co ułatwia jej zaskakująco dobra pamięć. Zdobyte informacje chętnie wykorzystuje w ożywionych dyskusjach, które są dla niej jednym z ulubionych sposobów spędzania wolnego czasu. W życiu Waga ceni sprawiedliwość oraz równowagę. Jej dyplomatyczny charakter pomaga jej rozwiązywać konflikty. Negatywne cechy Wagi to przesadna uległość i egoizm. Dodatkowo nastroje wagi bywają zmienne.

Skorpion (23.10-21.11)

Skorpion jest uznawany za najbardziej tajemniczy spośród wszystkich znaków zodiaku. Jego nastrój zmienia się w sposób nieprzewidywalny. Skorpion chętnie zgłębia tajemnice wszechświata. Zależy mu na tym, aby wiedzieć, co się dzieje dookoła. W tym kontekście dużą rolę odgrywa jego skrupulatność, wnikliwość i spostrzegawczość. Poza tym Skorpion jest zaradny i lojalny. Bywa jednak pamiętliwy, bezkompromisowy i mściwy.

Strzelec (22.11-21.12)

Strzelec to kochający przygody optymista. Posiada otwarty umysł, chętnie zdobywa nową wiedzę i doświadczenia. Ciekawe książki i podróże stanowią nieodłączne elementy jego życia. Strzelec jest pracowity, ale zdarza się, iż nie doprowadza rozpoczętych spraw do końca. Jest liberalny i uczciwy. Zniechęcać do niego może jego zarozumiałość i brak czułości.

Koziorożec (22.12-19.01)

Koziorożec ceni sobie poczucie stałości. Cechuje do dojrzałość i praktyczne podejście do życia. Jest konserwatywny, ma problemy z przystosowywaniem się do zmian. Ważne dla niego są pracowitość oraz dyscyplina. Do celu dąży cierpliwie i konsekwentnie. Niestety czasem decyduje się na osiągniecie sukcesu za wszelką cenę. Miewa problemy z rozluźnieniem się i znalezieniem balansu między życiem zawodowym a prywatnym.

Wodnik (20.01-18.02)

Dla Wodnika niezwykle istotna jest wolność. To prawdziwy wizjoner i indywidualista, który nie toleruje ograniczeń, restrykcyjnych zasad. Wodnika cechuje kreatywność i ciekawość świata. Chętnie poszukuje nowatorskich rozwiązań, dzięki czemu unika nielubianej rutyny. Miewa problemy z okazywaniem uczuć, a ponadto bywa uparty i narcystyczny.

Ryby (19.02-20.03)

Ryby mają duszę artysty i duża wagę przykładają do rozwoju duchowego. Żyją w swoim własnym świecie, przez co zrozumienie ich może sprawiać problemy. Cechuje je empatia i lojalność, a dla bliskich są gotowe nawet do największych poświęceń. Osoba urodzona pod znakiem Ryb nie ma zbyt wysokiej samooceny, co wynika między innymi z nadwrażliwości. Ryby bywają nieustępliwe, leniwe, a ponadto nie radzą sobie z własnymi emocjami.

Biżuteria ze znakami zodiaku - akcesoria jedyne w swoim rodzaju

Biżuteria ze znakami zodiaku będzie nieocenioną ozdobą na wiele uroczystości. Co więcej, ułatwi podjęcie decyzji dotyczącej wyboru prezentu dla bliskiej osoby. Chcąc znaleźć biżuterię ze znakami zodiaku, która będzie nie tylko piękna, lecz również trwała, warto zdecydować się na sprawdzony sklep jubilerski ze złotem i srebrem. Daje to pewność, że zakupione dodatki będą cieszyły przez długi czas.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień