Wyjątkowa biżuteria idealnym pomysłem na prezent

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy biżuteria sprawdzi się jako prezent. Jeśli tak, to komu wypada ją podarować i z jakiej okazji? Czy lepiej wybrać biżuterię srebrną, czy może złotą? Zakup biżuterii to doskonały pomysł na prezent nie tylko dla bliskiej osoby. Sklepy jubilerskie oferują bardzo szeroki wybór produktów, dzięki czemu każdy znajdzie coś odpowiedniego.

Czy biżuteria jest uniwersalnym prezentem?

Bardzo często wybór odpowiedniego prezentu zajmuje nieco czasu i wymaga pewnego zastanowienia. Jednak istnieje pewna grupa prezentów, która przez większość społeczeństwa uznawana jest za uniwersalną, sprawdzającą się w niemal każdym przypadku. Co ważne,  bardzo często jej zakup stanowi źródło radości zarówno dla obdarowującego, jak i obdarowanego.

Biżuteria może stanowić bardzo dobry prezent nie tylko dla kobiet, ale również i mężczyzn, pod warunkiem jednak (dotyczy to obu przypadków), że jest ona dopasowana do stylu i charakteru osoby, która zostanie nią obdarowana. Jest to jeden z niewielu ponadczasowych podarunków, który jeżeli zostanie odpowiednio i umiejętnie dopasowany do obdarowywanej osoby, wówczas z dużym powodzeniem będzie jej służył przez bardzo długi czas.

Biżuteria jest prezentem, który sprawdzi się niemal przy każdej okazji, niezależnie od tego, czy są to urodziny, imieniny, ślub, rocznica czy przyjęcie z okazji jakiegokolwiek ważnego wydarzenia. Obecnie w sklepach jubilerskich można spotkać się z niezwykle szerokim asortymentem, dzięki czemu piękna biżuteria wcale nie musi być bardzo droga, dzięki czemu na jej zakup może sobie pozwolić niemal każdy.

Bransoletki sznurkowe

Bransoletki sznurkowe

Rodzaje biżuterii idealnej na prezent

Salony jubilerskie na szczęście (lub nieszczęście niektórych, szczególnie osób które nie do końca wiedzą czego szukają) posiadają na tyle szeroki asortyment wyrobów biżuteryjnych, przez co większość osób będzie w stanie znaleźć prezent dostosowany do potrzeb i wymagań osoby, która ma zostać obdarowana tym wyjątkowym podarkiem. W przypadku prezentu dla kobiet, wybór najczęściej pada na:

  • kolczyki,
  • klipsy,
  • broszki,
  • naszyjniki,
  • pierścionki.

Duża część biżuterii dostępna jest w seriach, dzięki czemu prezent może stanowić cały komplet składający się z kilku części, a nie tylko pojedynczy element.

Wybór biżuterii dla panów jest nieco bardziej ograniczony, a wybór produktów zdecydowanie mniejszy niż w przypadku kobiet - wpływ na to ma przede wszystkim fakt, że większość mężczyzn nosi zdecydowanie mniej biżuterii niż kobiety. Jaka zatem biżuteria w formie podarunku trafia najczęściej do panów?  Są to przede wszystkim zegarki i spinki, nieco rzadziej bransoletki czy łańcuszki.

 O czym należy pamiętać wybierając biżuterię na prezent?

Biżuteria jest podarunkiem bardzo ciekawym i wartościowym, pod warunkiem jednak, że jej wybór jest staranny i przemyślany, ze szczególnym uwzględnieniem preferencji i stylu osoby, która zostanie nią obdarowana. Warto stawiać na ozdoby, które osoba obdarowana nosi, w przeciwnym wypadku prezent okaże się być mocno nietrafiony, przez co nie będzie użytkowany, a to z pewnością nie przyniesie oczekiwanej radości zarówno stronie obdarowującej, jak i obdarowywanej. Należy także mieć na względzie to, czy biżuteria ma być wykonana ze srebra, złota czy może jakiegokolwiek innego materiału (np. platyny czy stali chirurgicznej) stosowanego we współczesnej branży jubilerskiej. Jednak nie zawsze wiadomo, co wybrać, aby osoba obdarowana miała z podarunku dużo radości. W takim przypadku wybór warto skonsultować z kimś bliskim, kimś kto bez problemu będzie w stanie określić preferencje oraz potrzeby osoby, do której ma trafić prezent w formie biżuterii. Przed ostatecznym wyborem warto także zapoznać się z ofertą salonów jubilerskich  - chodzi tu nie tylko o koszt zakupu, ale również o różnorodność produktów, a także możliwość wykonania na biżuterii własnego graweru, przez co staje się ona prezentem bardziej osobistym i intymnym. Nie zaszkodzi także zapoznać się z opiniami o danym salonie jubilerskim, bowiem biżuteria szczególnie ta, która ma być ofiarowana jako prezent powinna być wysokiej jakości, wykonana z dużą starannością i dbałością o detale. Ze względu na bardzo duży wybór produktów warto dla ułatwienia zadania określić budżet, w zakresie którego należy się poruszać przy wyborze prezentowej biżuterii. Prezent ma przede wszystkim cieszyć i przynosić radość, a przy tym idealnie, jeżeli będzie jeszcze do tego użyteczny. Dlatego też do wyboru biżuterii należy podejść ze starannością, po przemyśleniu pewnych kwestii i zachowaniu zasad, pozwalających na wybór dobrego prezentu.

Naszyjnik srebrny złocony kuleczki

Naszyjnik srebrny złocony z kuleczkami

Biżuteria idealna na prezent - złota czy srebrna?

Złoto i srebro to metale szlachetne, które są bardzo powszechnie stosowane w branży jubilerskiej, nawet pomimo tego, że dużym zainteresowaniem cieszy się też biżuteria wykonana z platyny czy stali chirurgicznej. To, czy biżuteria na prezent ma być ze złota czy ze srebra zależy nie tylko od preferencji osoby obdarowywanej, ale także jej typu urody (ta zasada odnosi się przede wszystkim do wyboru wyrobów jubilerskich dla kobiet).

W złotej biżuterii zdecydowanie najlepiej będą się prezentowały osoby o ciepłym typie urody, charakteryzującej się jasnym odcieniem cery (o barwie kości słoniowej lub złocisto - beżowej) i oczami w kolorze zieleni bądź brązu. Srebrna biżuteria idealnie pasuje do osób o chłodnym typie urody, doskonale współgrając z jasną karnacją, co tylko pozwala na wydobycie jej naturalnego piękna. Jednak nie tylko kobiety o tym typie urody będą zachwycone biżuterią srebrną. Jej największą zaletą jest to, że czyszczenie jej jest bardzo łatwe, a sam kruszec jest na tyle popularny, że wybór biżuterii w tym przypadku jest najbardziej obszerny.

Sztuczna biżuteria na prezent - warto czy nie?

W ostatnich latach rynek sztucznej biżuterii przeżywa niezwykle intensywny rozkwit, dostarczając produktów w różnorodnej formie i kolorystyce, a przy tym w stosunkowo niskich cenach (niekiedy nawet kilkukrotnie mniejszych niż w przypadku biżuterii srebrnej czy złotej). Ma ona zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników, którzy uważają ją za nietrwałą, a niekiedy nawet dość tandetną. Czy w świetle tych opinii jest do bobry pomysł na prezent? Oczywiście że tak, pod warunkiem jednak, że wykonana została bardzo starannie, przy zastosowaniu materiałów wysokiej jakości, a przy tym osoba, która ma zostać obdarowana taką biżuterią nosi ją na co dzień. W przypadku sztucznej biżuterii obecnie najczęściej stosuje się materiały takie jak:

  • filc,
  • kryształki stanowiące imitację szlachetnych kamieni,
  • skórę,
  • sztuczne perły,
  • materiały imitujące srebro czy złoto.

Choć sztuczna biżuteria niekiedy może być dobrym pomysłem na prezent, to jednak nawet przy tej solidnej i najwyższej jakości warto mieć świadomość tego, że nigdy nie będzie ona tak solidna i trwała jak prawdziwe wyroby jubilerskie.

Kolczyki modowe ze stali szlachetnej z kamieniami w odcieniach różu i zieleni

Kolczyki modowe ze stali szlachetnej z kamieniami w odcieniach różu i zieleni

Biżuteria to nie tylko idealny pomysł na prezent

Srebrna i złota biżuteria to nie tylko bardzo dobry pomysł na wyjątkowy prezent. Na jej zakup warto decydować się także z nieco bardziej praktycznych względów, bowiem jest to jedna z lepszych i kosztowniejszych form lokowania kapitału. Dobrej jakości biżuteria wykonana ze szlachetnych kruszców nigdy nie stanie się przedmiotem bezwartościowym. Co prawda w zależności od sytuacji na rynku i giełdzie jej wartość może dość znacząco się obniżyć, jednak nigdy całkowicie nie spadnie do zera, a tym samym nawet w cieńszych czasach bez większych problemów każdy znajdzie dla niej odpowiednio korzystny kanał zbytu. Najbardziej wartościowa jest jednak biżuteria unikalna, jedyna i wyjątkowa, która nie jest produkowana na skalę masową (co niestety obecnie dotyczy coraz większej ilości wyrobów jubilerskich).

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień