Niezwykła moc płynąca z kamieni naturalnych

Kamienie naturalne oprócz swojego wspaniałego wyglądu, posiadają także niezwykłe moce, które mogą być pomocne w codziennym życiu. Warto poznać ich symbolikę i wyjątkowe właściwości.

Perły

Perły stanowią nie tylko wyjątkową ozdobę, która podkreśla piękno i dodaje blasku, ale pomagają także podnieść poczucie właśnie wartości. Symbolizują doskonałość i nieskazitelne piękno. Niezwykła moc pereł sprawia, że kobieta czuje się doceniona, spokojna i pewna siebie. Uwydatniają takie cechy, jak lojalność i honor, wierność oraz skromność. Pomagają cieszyć się życiem i czerpać z niego pełnymi garściami.

Perła nazywana jest łzą oceanu i pozwala na oczyszczenie charakteru i duszy. Ma działanie ochronne. W przeszłości perły używano do ochrony przed złym spojrzeniem. Pomagały także w przewidywaniu przyszłości. Są również znakiem długiego i szczęśliwego życia, bez wszelkiego rodzaju problemów i trosk oraz bezpieczeństwa. Perły noszone z miłością, są prawdziwym talizmanem szczęścia.

Ze względu na swoje organiczne pochodzenie, równoważą rytm życia oraz gospodarkę hormonalną z cyklami Księżyca. Według medycyny niekonwencjonalnej, niwelują chroniczne bóle głowy oraz migreny.

Naszyjnik srebrny pozłacany z perłami

Naszyjnik srebrny pozłacany z perłami

Hematyt

Hematyt nazywany jest kamieniem wojowników i przynosi spokój w trudnych sytuacjach, wytrzymałość, odwagę i siłę. Pomaga aktywizować ukryte siły i sprostać nawet największym wyzwaniom życia. Zwiększa poczucie własnej wartości i pewność siebie, dzięki czemu pomaga osobom nieśmiałym. 

Związany jest z czakrą podstawy, czyli odpowiada za materię i bezpieczeństwo. Usuwa wszelkie ograniczenia w psychice i pomaga znaleźć dobre rozwiązania dla skutków błędnych decyzji. Dzięki niemu łatwiej przyjąć błędy życiowe jako naukę, a nie porażkę. Pomaga w koncentracji oraz wymyślaniu oryginalnych i kreatywnych pomysłów.

Hematyt jest kamieniem ochronnym oraz opiekuńczym. Uszczelnia pole aury i nie pozwala na przedostanie sie do niej negatywnej energii. Przywraca poczucie kontroli oraz wprowadza do życia harmonię i spokój. W chwilach silnego zdenerwowania i napięcia, zaleca się jego trzymanie w dłoniach.

Spinel

Spinel to kamień, który zwiększa poziom energii życiowej, aktywności fizycznej oraz wydajności organizmu. Dzięki zwiększonej witalności, łatwiej można stawić czoła wyzwaniom zarówno na polu osobistym, jak i zawodowym. 

Spinel pomaga zachować wewnętrzną harmonię i żyć zgodnie z wewnętrznym "ja" w każdej sytuacji życiowej. Stoi na straży szczerości w chwili, gdy jego właściciel chce wypowiedzieć swoje zdanie. Daje także energię do działania osobom, które muszą sprostać wykonywaniu wielu obowiązków i ról w życiu. Spinel symbolizuje także wytrwałość w dążeniu do celu i przyciąga miłość, jak również okazuje się bardzo przydatny w jej pielęgnowaniu. Pomaga przetrwać żałobę i smutek. Jest źródłem energii, która jest niezbędna do przezwyciężania kryzysów życiowych.

Według medycyny niekonwencjonalnej spinel pozytywnie wpływa na aktywność seksualną oraz zaburzenia czynności układu rozrodczego. Chroni także przed chorobami serca oraz usprawnia krążenie krwi. 

Bransoletki z kamieniami naturalnymi

Bransoletki z kamieniami naturalnymi

Malachit

Malachit to kamień, który pomaga sprawnie dokonać zmian w życiu i dodaje odwagi, aby podjąć decyzję. W procesie rozwoju osobistego, malachit wskazuje co należy zmienić i przy tej zmianie asystuje. Wzmacnia odpowiedzialność, kreatywność, szczerość, wizualizację i zrozumienie.

Kamień ten ma także moc oczyszczenia. Dosłownie oczyszcza z promieniowania radioaktywnego oraz zanieczyszczeń elektromagnetycznych. W ezoterycznym i energetycznym sensie malachit otwiera, oczyszcza i aktywuje czakry, a także otwiera serce na bezwarunkową miłość. Daje poczucie harmonii i równowagi. Zieleń malachitu uspokaja umysł oraz rytm serca. Kamień ten związany jest ze światem natury oraz bóstwami przyrody.

Sprowadza dobry, spokojny sen oraz dużą dawkę optymizmu. Malachit ochrania podróżnych, chroni także przed "złym okiem", urokami i negatywną energią. Wpływa na pogodę ducha i pomaga wyjść z depresji. Jeżeli noszony przez daną osobę pęknię to znaczy, że ostrzegł ją przed niebezpieczeństwem. 

Perydot

Perydot jest symbolem obfitości i dobrobytu. To kryształ ciepła oraz dobrego samopoczucia, który regeneruje fizycznie i pobudza umysł. Niesie ze sobą dar wewnętrznego blasku i otwiera umysł na nowe poziomy świadomości i wzrostu. Pomaga w rozpoznaniu i zrealizowaniu przeznaczenia i celu duchowego. 

Związany jest ze słońcem i od najstarszych czasów ceniony był za swoją moc ochrony przed siłami ciemności. Noszony na lewej ręce albo szyi, uznawany jest jako amulet przeciwko magii i czarom, złym duchom i szaleństwu. Uspokaja gniew i wzmaga odwagę. Chroni aurę i oczyszcza ciało fizyczne i subtelne, a także łagodzi poczucie winy i obciążenia emocjonalne. Przezwycięża lęk, depresję i inne zaburzenia psychiczne. Uwalnia także od złości, zazdrości i niechęci, dzięki czemu pozwala ruszyć naprzód. 

Perydot przywraca poczucie własnej wartości, wspiera odpowiedzialność i przebaczenie. Pomaga rozpraszać negatywne wzorce oraz stare wibracje. Służy do manifestowania obfitości we wszystkich dziedzinach życia, czyli zdrowia, szczęścia, bogactwa i miłości. 

Bransoletka srebrna złocona z pirytem i granatem

Bransoletka srebrna złocona z pirytem i granatem

Granat

Granat to kamień wskazany szczególnie dla osób, którym ciężko podjąć decyzje o zmianach w życiu z obawy przed nieznanym. Energia tego kamienia pozwala na przezwyciężenie nieśmiałości i lęku przed zmianą, gdyż buduje poczucie własnej wartości i dodaje odwagi. Pomaga pokonać obawy, które związane są z podjęciem ryzyka i wyzwaniami. 

Granat wyzwala talenty i pasje, dodając motywacji. Przegania czarne myśli i stany depresyjne. Pozwala optymistycznie spojrzeć na świat, usuwa żal do ludzi, przywraca radość życia. Ponadto zabezpiecza przed utratą pieniędzy, a także dodaje odwagi w rozmowach biznesowych oraz negocjacjach. 

Według ludowych wierzeń, jego charakterystyczną cechą jest zdolność do oczyszczania i leczenia. Usuwa toksyny z ciała i przywraca je do stanu równowagi. Według medycyny niekonwencjonalnej, granat reguluje ciśnienie krwi oraz zwiększa sprawność i aktywność seksualną. 

Szafir

Szafir uznawany jest za uosobienie czystości, miłości, spójności, prawdy oraz czystego sumienia. W czasach starożytnych przypisywano mu magiczną moc. Według Persów miał dawać wieczną młodość i nieśmiertelność. Rzymianie i Egipcjanie uważali szafiry za święte kamienie sprawiedliwości i prawdy. W średniowieczu uważano, że pomagają oddalać magiczne zaklęcia i złe duchy. 

Szafir to także kamień miłości, polecany wszystkim tym, którzy chcą stworzyć partnerki związek, oparty na solidnych podstawach. Symbolizuje również czystość i niewinność. Chroni przed nieszczęściem, jak również przed rozmaitymi chorobami. Podobno pomaga zwalczyć choroby nerek, serca, pęcherza, skóry oraz wspomaga działanie leków naturalnych i syntetycznych.

Kamień ten pozwala uspokoić umysł, odprężyć się i odpędzić negatywne myśli. Ponadto szafir zwiększa zdolność do skupienia się realizowanym celu i ułatwia pozytywne myślenie. Z tego względu biżuteria z tym kamieniem sprawdza się jako pomoc w trakcie medytacji. 

Naszyjnik srebrny z kolorowymi kamieniami naturalnymi

Naszyjnik srebrny z kolorowymi kamieniami naturalnymi

Rubin

Rubin jest symbolem płomiennej miłości, pożądania i władzy. Ponadto dodaje witalności i inspiruje do poszukiwania własnego szczęścia. Działanie rubinu polega na wypełnianiu luk w polu energetycznym, co dodatkowo rewitalizuje organizm w stanach wyczerpania i chronicznego zmęczenia.

Rubin przyciąga szczęście, powodzenie i zdrowie oraz wpływa na rozwinięcie hojności i zdolności przywódczych. Od dawna uważany jest za kamień dobrobytu. Często noszony był przez arystokrację, a w wielu kulturach uważano, że każdy kto posiada rubin nigdy nie straci swojego bogactwa. Dlatego też używano go w celu zwiększenia stabilności oraz pewności swoich dochodów. Dzięki rubinowi wzrasta motywacja, miłość do życia oraz inspiracja do mądrych wyborów. Przyciąga sukcesy, popularność i dobrobyt materialny.

W medycynie ludowej uważano, że łagodzi bóle menstruacyjne i reumatyczne. Ponadto wzmacnia serce i oczyszcza krew, a także leczy gorączkę i usuwa wewnętrzne infekcje.

Piryt

Piryt to kamień samodzielności, niezależności i odpowiedzialności. Wykazuje działanie równoważące dwa pierwiastki - żeński i męski. Gdy któregoś z tych aspektów jest w nadmiarze, energia pirytu je wyrównuje. Energia tego kamienia pobudza także apetyt na realizację planów i daje energię niezbędną do wdrożenia ich w życie. 

U osób zajmujących się dziedzinami artystycznymi, stymuluje kreatywność. Ponadto zwiększa koncentrację, ułatwia analizę, poprawia pamięć i logiczne myślenie. Umożliwia rozpoznawanie problemów i ułatwia podejmowanie decyzji. Jego energia wyzwala potrzebę podejmowania samodzielnych, odważnych decyzji i skłania do zmian w życiu, często tych rewolucyjnych. Przebywając w jego polu, osoba staje się bardziej samodzielna w działaniu i nie oczekuje pomocy innych.

Zgodnie z medycyną ludową piryt wzmacnia odporność, oczyszcza organizm - zwłaszcza nerki i wątrobę. Łagodzi stany lękowe, tłumi agresję i uczucie niepokoju oraz bezsilność i pesymizm. Podnosi ogólną wydajność organizmu i jego witalność.

Turmalin

Turmalin ma działanie wzmacniające, uzdrawiające i oczyszczające zarówno ciało, jak i umysł. Rozprasza lęki i jest przydatny w praktykach medytacyjnych. Pomaga w skupieniu się na obecnej chwili oraz ogranicza błądzenie myśli. Pomaga w zasypianiu i zmniejsza uczucie strachu.

Turmalin odpowiada za miłość, przyjaźń i bogactwo. Zalicza się go do kamieni słonecznych, dzięki czemu przyciąga przyjaźnie i ułatwia porozumienie. Chroni przed negatywną energią i uczy cierpliwości. Polecany szczególnie dla osób, które potrzebują równowagi, uziemienia i przejrzystego umysłu.

Turmalin chroni pole energetyczne. Przywraca homeostazę - stabilność i równowagę. Właściciel kamienia jest bardziej zmotywowany do działania, a jego umysł pracuje sprawnie i jasno.

Ma zdolność do obniżania gorączki oraz łagodzenia oparzeń, a także dolegliwości dróg oddechowych. Pomaga również przy zawrotach głowy. Oczyszcza otoczenie i skórę z bakterii oraz eliminuje z organizmu toksyny i metale ciężkie. Odpręża, koi ból oraz redukuje uczucie odrętwienia.

Komplet srebrny pozłacany naszyjnik i bransoletka ze spinelami i czarnymi turmalinami

Komplet srebrny pozłacany naszyjnik i bransoletka ze spinelami i czarnymi turmalinami
Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień