Jaki rodzaj kolczyków wybrać?

Kolczyki damskie są takim atrybutem, który z pewnością pozwala niejednej kobiecie podkreślić unikalność swojej urody. Ogromna ilość dostępnych na rynku opcji imponuje, niemniej jednak może być również źródłem wielu dylematów. Wszystkie one sprowadzają się do tego, jaki rodzaj kolczyków wybrać. W tym artykule postaramy się przeanalizować rozmaite kryteria, które pozwalają wyselekcjonować kolczyki nie tylko z uwagi na ich sugerowane walory użytkowe, ale także pod kątem tego, jak dobrze harmonizują one z profilem osobowości konkretnej kobiety. Wspomniane dylematy i ogromny stres, jaki doświadczają kobiety pragnące zaakcentować swoją urodę przed ważnym spotkaniem lub imprezą, zainspirował nas do opracowania poradnika na temat różnorakich kryteriów, jakimi należy się kierować podczas selekcji kolczyków


Materiał, z jakiego wytworzono kolczyki

Srebro

Popularnym materiałem użytym do produkcji kolczyków jest srebro. Mozę ono przyjmować w dwie postacie: jasnej oraz oksydowanej. Oksyda jest płynem, który poprzez reakcję ze srebrem wpływa na kolor metalu. To właśnie dlatego oksydowane srebrne kolczyki mogą występować w tak imponującej ilości kolorów: czarnym, brązowym, fioletowym oraz niebieskim. Warto przy okazji zaakcentować fakt, że w srebrnych kolczykach implementuje się niewielką domieszkę innych metali, takich jak, chociażby miedź, nikiel, czy cynk. Taki zabieg ma zadanie przede wszystkim poprawienie wytrzymałości wyrobu. Co ciekawe, kolczyki o masie ponad 5 g muszą być cechowane. Innymi słowy, urzędy probiercze muszą oznaczać wspomniane akcesorium za pomocą próby. Na rynku polskim natrafić można na cztery próby srebra: próba 800, próba 830, próba 875, próba 925. Warto jednak przy okazji podkreślić, że najbardziej popularna jest ta ostatnia (925).

Wykonane ze srebra kolczyki odznaczają się licznymi walorami. Przede wszystkim można je zaaplikować, planując wyjście na różnorakie spotkania, zarówno te o charakterze oficjalnym, jak i czysto towarzyskim. Opisana uprzednio technika oksydowania często skutkuje spektakularnym i niebanalnym efektem. Taki stan rzeczy sprawia, że srebrne akcesorium — pomimo wyrazistej nuty stylu glamour — doskonale wpiszą się w preferencje pań o artystycznej duszy, które wybór biżuterii traktują jako okazję do uzewnętrznienia swojej nietuzinkowej osobowości. Innym bardziej prozaicznym walorem jest bezpieczeństwo skory uszu. Kolczyki srebrne — w przeciwieństwie do swoich ekwiwalentów wykonanych z tworzyw syntetycznych — nie powodują dotkliwych podrażnień w okolicach uszu, co ma szczególne znaczenie dla pań o skórze wrażliwej i atopowej.

Złoto

Wykonane ze złota kolczyki mogą występować w wielu kolorach. Konkretna barwa zależy od tego, jaki metal został wykorzystany do produkcji finalnego wyrobu. W konsekwencji kolczyki białe powstały na skutek uzupełnienia złota warstwą rodu. Z kolei kolczyki różowe lub czerwone zawdzięczają swoją barwę zaimplementowaniu miedzi tudzież cynku. Jeśli gotowy wyrób charakteryzuje się wagą powyżej jednego grama, wtedy zawartość wykorzystanego złota określa się za pomocą próby. Na polskim rynku jubilerskim powszechnie przyjął się podział na 6 prób złota: pierwszą (916), drugą (750), trzecią (585), czwartą (500), piąta (375), szóstą (333). W praktyce najczęściej spotykanymi złotymi wyrobami są te o próbie 585 (14-karatowe).

Złote kolczyki warto nabyć nie tylko z uwagi na ich niekwestionowany prestiż związany z samym charakterem królewskiego metalu, ale również uwagi na ich imponujące walory użytkowe. Złoto jest bowiem metalem szlachetnym. Dzięki temu wykonane ze złota wyroby jubilerskie cechują się nadzwyczajną wytrzymałością na różnorakie czynniki środowiskowe. Abstrahując od tego, złoto jest metalem o korzystnej ciągliwości i kowalności. Te dwa atrybuty sprawiają, że twórcy wykonanej ze złota biżuterii mogą w nieskrępowany sposób uwolnić swoją fantazję. Co to oznacza dla finalnej konsumentki? Bardzo miłe zaskoczenie: imponujące spektrum dostępnych na rynku kształtów i kompozycji. Złote kolczyki występują nie tylko w popularnych florystycznych i zwierzęcych motywach, ale również w tych najbardziej oryginalnych, które doskonale odzwierciedlają niezgłębioną kreatywność artysty. Oczywiście — podobnie jak w przypadku swoich srebrnych odpowiedników — złote kolczyki są przyjazne dla ludzkiej skóry. Wskutek tego, nawet kobieta zmagająca się z problemami z cerą wcale nie musi tłumić swojego seksapilu, ale w pełny i taktowny sposób podkreślić swoja kobiecość.

Zapięcie kolczyków

Bigle

Niezwykle popularnym na rynku rozwiązaniem są kolczyki na tak zwanym biglu. Ta enigmatyczna nazwa oznacza po prostu zawieszkę na kolczyku. W sprzedaży dostępne są różne rodzaje bigli: otwarte i zamknięte. Niestety, te pierwsze obarczone są sporym ryzykiem zguby. Na szczęście istnieje sposób na rozwiązanie tego problemu. Możemy bowiem dokupić silikonowe baranki. Są one drobnymi dodatkami z dziurką, które zaprojektowane zostały po to, aby stabilizować bigiel lub sztyft. Kolczyki na zamkniętym biglu są natomiast dużo bardziej praktyczne. Wspomniana funkcjonalność przejawia się w dwóch konkretnych aspektach. Po pierwsze, panie nie muszą martwić się ewentualnym zagubieniem opisywanego elementu biżuterii. Po drugie, ten rodzaj kolczyków jest po prostu wygodny w noszeniu. Fizyczny i psychiczny komfort — tak najkrócej można podsumować walory zamkniętych bigli.

Kolczyki srebrne wiszące ogniwa

KLIKNIJ TU - Kolczyki srebrne wiszące ogniwa na biglu

Sztyft

Kolczyki na sztyfcie zaskarbiły sobie sympatie niejednej kobiety przede wszystkim z uwagi na wygodę noszenia. W przypadku sztyftu na wystającą za uchem część aplikowany jest baranek. Warto podkreślić, że niektóre dostępne na rynku kolczyki na sztyfcie są dodatkowo dekorowane wzorami z kamieni szlachetnych.

Klipsy

Ostatnią prezentowaną przez nas alternatywą są kolczyki na klipsie. Jest to znakomita propozycja dla pań, które dbanie o swoją urodę i aparycję traktują jako element celebracji życia, a nie jako źródło niepotrzebnego bólu. Kolczyki na klipsie dedykowane są tym kobietom, które nie mają przekłutych uszu.

Kolczyki srebrne kółka z cyrkoniami na sztyfcie

KLIKNIJ TU - Kolczyki srebrne kółka z cyrkoniami z cyrkoniami

Osoba, której pragniemy podarować kolczyki na prezent

Oczywiście nie jest możliwy optymalny wybór biżuterii, jeśli nie uwzględnimy preferencji kobiety, która ma być nią obdarowana.

Kolczyki dla dorastającej dziewczyny niekoniecznie muszą być drogie, ale z pewnością powinny kryć w sobie nutę pikanterii. Okres dojrzewania jest nowiem czasem nie tylko eksperymentowania i rozwoju intelektualnego, ale także eksploracji swojej kobiecości. W przypadku młodej dziewczyny idealnie sprawdzą się kolczyki srebrne na sztyfcie z kolorowymi akcentami lub o niekonwencjonalny kształcie. Nastoletnie kobiety bardzo lubią podkreślać swoją indywidualność, a staranie dobrana biżuteria, która została uprzednio wyselekcjonowana przez ukochaną osobę, może im tylko ułatwić to zadanie.

W przypadku młodych kobiet wybór odpowiedniej biżuterii jest już nieco bardziej ograniczony. Z uwagi na większą dojrzałość obdarowywanej pani, musimy wstrzymać się przed zaimplementowaniem zbyt odważnych idei. Doskonałym pomysłem będą srebrne kolczyki o geometrycznych lub klasycznych kształtach. Jeśli jednak pragniemy wręczyć kobiecie prezent z uwagi na ważne wydarzenie w życiu osobistym, takie jak na przykład ślub, warto pokusić się o eleganckie kolczyki wykonane ze złota. W takim przypadku warto jednak również postawić na subtelne klasyczne kształty.

Wybór dla eleganckiej kobiety może skutecznie spędzać sen z oczu wielu panów. Ku naszemu miłemu zaskoczeniu, również w tym przypadku istnieją sprawdzone rozwiązania. Dobrym wyjściem są minimalistyczne kolczyki ze złota lub srebra, które dobrze harmonizują z różnorakimi kreacjami. Jeśli jednak utrzymujemy znajomość z kobietą, która nie toleruje monotonii, możemy pokusić się o srebrne kolczyki udekorowane perłami, bursztynem lub innym nietypowym kamieniem szlachetnym. Taki wybór stanowi kompromis pomiędzy elegancją a potrzebą zewnętrznej ekspresji.

Kolczyki srebrne i złote — uniwersalne rozwiązanie dla kobiety świadomej swojej urody

Kolczyki damskie są takim akcesorium, które bez żadnego cienia wątpliwości usatysfakcjonuje niejedną panią. Wykonane ze złota i srebra wyroby nie tylko podkreślają kobiece piękno, ale mogą być również znakomitymi pamiątkami o dużej wartości sentymentalnej. Złote i srebrne kolczyki są prawdziwym sprzymierzeńcem kobiety. Są one bowiem możliwe do zaaplikowania w różnorakich stylizacjach i mogą posłużyć przez lata nie tylko z uwagi na swoje solidne wykonanie, ale także na ponadczasowy charakter pomimo dynamicznie zmieniających się trendów w modzie.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień