Idealny prezent dla ukochanej osoby- biżuteria z symbolem serca

Krótki rys historyczny kształtu serca

Biżuteria z symbolem serca ceniona jest na dzień dzisiejszy na całym świecie, ze względu na to, że ciekawie się prezentuje i wygląda bardzo atrakcyjnie. Już od zarania dziejów serduszko kojarzyło się z silnymi uczuciami. Tradycyjna sztuka europejska przedstawia je w kolorze czerwonym, co według wielu symbolizuje krew. Inni natomiast uważają, że czerwień to symbol namiętności, ewentualnie pożądania. Niestety ciężko jednoznacznie stwierdzić, skąd pochodzi ten motyw. Część osób uważa, że ten nietypowy kształt podobny jest do kobiecych krągłości, dla wielu natomiast wygląd ten pochodzi od pewnej rośliny, która nosi nazwę sylfion. Specjaliści uważają, że w starożytności była ona kojarzona z miłością i seksualnością.

Rodzaje biżuterii z motywem serca

Motyw serca jest na dzień dzisiejszy tak powszechny, że tworzone są z nim zarówno łańcuszki, kolczyki, pierścionki, jak i bransoletki.

KLIKNIJ TU - Srebrna bransoletka z czerwonym sznureczkiem serce

Łańcuszek

Dużą popularnością cieszy się serduszko na łańcuszkach. Noszone są głównie przez panie, ale co ciekawe- mężczyźni również posiadają taką biżuterię. Jest to coraz częstszy sposób na to, aby zastąpić tradycyjne medaliki i krzyżyki, które są coraz mniej pożądane. Zapewne wiele osób uważa, że jest to prezent wręczany tylko na walentynki, lecz w praktyce nie jest to prawda. Cena zależy przede wszystkim od tego, jakie materiały zostały użyte do produkcji. Nie trzeba być specjalistą z zakresu biżuterii, aby stwierdzić, że cena złotych łańcuszków będzie znacznie większa niż w przypadku chociażby srebra.

Kolczyki

Zapewne w każdej kobiecej szkatułce znaleźć można kolczyki w kształcie serduszka. Dlaczego są tak chętnie wybierane przez płeć piękną? Będą odpowiednie w każdym wieku, zarówno przed ukończeniem pełnoletności, jak i w okolicach emerytury. Nie w sposób nie wspomnieć o tym, że jest to świetny pomysł na prezent dla wielu osób i na wiele różnych uroczystości. Ich ogromną zaletą jest to, że ciekawie prezentują się zarówno w wersji wiszącej, jak i na zatyczkę. Pomimo, że kształty są stosunkowo podobne, to sposób ich wykonania jest zazwyczaj bardzo odmienny. Mogą być gładkie, posiadać korale lub diamenty- będą prezentować się doskonale.

KLIKIJ TU- naszyjnik srebrny serce łamane dla dwojga

Pierścionki

Przede wszystkim pierścionek zaręczynowy w kształcie serca nie należy do najbardziej trafnych pomysłów. Dlaczego? Ważne jest, aby ten cudowny krążek był uniwersalny, czyli w konsekwencji powinien nadawać się do noszenia nawet za kilkadziesiąt lat, a nie tylko wtedy, gdy nasza ukochana jest bardzo młoda. Co prawda jest to symbol miłości, pomimo wszystko warto się nad tym dogłębnie zastanowić. Alternatywnym rozwiązaniem, które wydaje się być zdecydowanie rozsądniejsze, jest zakupienie pierścionka, który zamiast tradycyjnego oczka posiadać będzie serduszko. Tego typu biżuteria jest bardzo powszechna, dlatego jej znalezienie z pewnością nie będzie problematyczne.

Biżuteria z symbolem serca- kiedy będzie idealnym prezentem i dla kogo?

Kiedy już zdajemy sobie sprawę z tego, jakie rodzaje biżuterii w kształcie serca najczęściej wyróżniamy, warto zastanowić się nad tym, kiedy możemy taki upominek wręczyć. Z pewnością nie jest to rozsądne rozwiązanie dla każdego i nie w każdym przypadku, o czym powinniśmy pamiętać w sposób szczególny.

Biżuteria z symbolem serca jako prezent dla drugiej połówki

Skoro serce symbolizuje miłość, tego typu upominek z pewnością możemy podarować ukochanej osobie- zarówno mężczyźnie, jak i kobiecie. Dzięki temu druga połówka doskonale będzie zdawać sobie sprawę z tego, jak silnym uczuciem darzy ją ukochany/a. Jest to romantyczny symbol, który pomimo wszystko częściej wręczany jest płci pięknej. Najczęściej taki prezent ofiarowany jest w święto zakochanych, czyli w walentynki. To świetny pomysł na to, aby wyrazić silną więź, a jednocześnie by przypomnieć wybrance o tym, jak oddani jesteśmy. Jednak biżuteria z motywem serca to nie tylko pomysł na upominek w dzień 14 lutego, ale również na inne okazje, jak chociażby urodziny ukochanej osoby lub święta Bożego Narodzenia. Pamiętajmy również, że nie musi być specjalnej okazji, aby obdarować drugą osobę biżuterią.

Cudowny upominek dla mamy lub dziecka

Warto wiedzieć o tym, że serce nie jest zarezerwowane tylko dla zakochanych osób. Z pewnością można stwierdzić, że jest to również symbol matczynej miłości. Złota lub srebrna biżuteria z tym cudownym, czerwonym motywem to świetny sposób na to, aby wyrazić wdzięczność za trud, poświęcenie czy też oddanie, które zostało włożone w wychowanie, a także kształtowanie charakteru. W jakich okolicznościach warto zdecydować się na wręczenie takiego upominku? Doskonałą okazją jest chociażby Dzień Matki, urodziny lub imieniny. W taki sposób jesteśmy w stanie bez zbędnych słów ukazać, jak bardzo kochamy naszą mamę. Jednak biżuteria z symbolem serca może być również doskonałym prezentem w drugą stronę. Ciekawym pomysłem może okazać kupienie przykładowo naszyjnika córce, która to świętować będzie swoje urodziny. Jest to tak uniwersalny upominek, że sprawdzi się naprawdę w wielu różnych okolicznościach.

KLIKNIJ TU- naszyjnik srebrny serduszko z napisem Mama

Prezent dla prawdziwej przyjaciółki

"Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie"- głosi popularne powiedzenie. Prawdą jest, że przyjaźń to cudowna relacja, którą każdy powinien doświadczyć w swoim życiu. Posiadając prawdziwego przyjaciela możemy w każdej sytuacji liczyć na jego wsparcie, ale również na prawdziwe słowa krytyki, które bolą, jednak pomogą nam się otrząsnąć. Biżuteria srebrna lub złota z symbolem serca to świetna okazja, aby ukazać swojej przyjaciółce, jak ważną jest dla nas osobą i jak bardzo nam na niej zależy. Jest to również symboliczne podkreślenie, że dana relacja jest właściwie nierozerwalna. Do wyboru mamy wiele różnych egzemplarzy, które na pierwszy rzut oka różnią się tylko minimalnie. Podjęcie ostatecznej decyzji, co do wyboru upominku, powinno być więc odpowiednio przemyślane. Częstym zjawiskiem są również połówki serc, które dopiero po połączeniu ze sobą tworzą całość. Każda z osób ma własną część serduszka, co jest symbolem cudownej więzi nawet w przypadku dłuższej rozłąki.

Prezent na nietypowe uroczystości

Kolejnym doskonałym momentem na zakup złotej bądź srebrnej biżuterii z motywem serca są przykładowo narodziny, chrzciny, komunia. Często nie jesteśmy w stanie określić słowami swojej radości z powodu tego, że inna osoba jest bardzo blisko nas. Okazuje się, że pomocny w tym celu może okazać się cudowny, pięknie prezentujący się upominek. Dziewczynki już od najmłodszych lat interesują się modą, dlatego tez złote naszyjniki czy bransoletki będą strzałem w dziesiątkę. Tego typu biżuteria to nierozerwalna więź pomiędzy dwoma osobnikami. Częstym zjawiskiem jest grawerowanie takich błyskotek imieniem i nazwiskiem, wybierane są również serduszka z motywem Aniołka. Ma on symbolizować opiekę, pomoc, chronić przed złem, a dodatkowo w pewien sposób nawiązywać do miłości. 

Z jaką kreacją łączyć biżuterię z symbolem serca?

Przede wszystkim każdy powinien zdawać sobie sprawę z tego, że biżuteria z drobnym symbolem serca może być założona właściwie do każdej kreacji. Tego typu błyskotki można nosić na co dzień i nie ma w tym absolutnie nic złego. Pomimo wszystko jest to pozycja obowiązkowa w przypadku rocznicy dwóch zakochanych osób. Wbrew pozorom ten malutki dodatek dodaje jeszcze więcej romantyzmu, co praktycznie gwarantuje miło spędzony dzień. Innym przykładem użycia takiej biżuterii jest oczywiście wesele lub inna oficjalna impreza rodzinna. Złoty lub srebrny łańcuszek idealnie wygląda w przypadku oficjalnych, eleganckich kreacji, ale również bez okazji kolczyki czy bransoletka będzie się doskonale prezentować.

KLIKNIJ TU- Kolczyki srebrne złocone serduszko z cyrkonią
Biżuteria w dzisiejszych czasach cieszy się ogromną popularnością. Kobiety robią wszystko, aby wyglądać możliwie najatrakcyjniej, dlatego też korzystają z różnych dodatków upiększających. Ostatnio coraz więcej osób decyduje się na błyskotki z symbolem serca. Jaka jest historia kształtu serca? Jakie rodzaje biżuterii z motywem serca możemy wyróżnić? W jakich okolicznościach będzie to idealny prezent? Z jaką kreacją warto łączyć symbol serca? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.
Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień