Biżuteria z motywem skrzydła- co symbolizuje?

Bez względu na to, czy kupujemy biżuterię dla siebie, czy też dla innej osoby, zawsze powinniśmy zastanowić się nad tym, jaka kryje się za nią symbolika. Biżuteria nie jest wyłącznie ozdobą, która przyciąga wzrok. Jej zadaniem jest także podkreślanie urody oraz wyrażanie swoich myśli i uczuć za jej pomocą. Motywy różnego rodzaju mogą znajdować się zarówno na naszyjniku, jak i bransoletce lub pierścionkach. Stawiamy na różne rozwiązania pośród których wymienić można figury geometryczne, napis z imieniem lub motywy religijne. Od kilku sezonów największą popularnością cieszy się motyw skrzydeł anioła. 

Skrzydła w biżuterii

Ostatnio skrzydła stały się niezwykle pożądanym motywem wykorzystywanym zarówno na naszyjnikach, jak i bransoletkach, czy pierścionkach. To delikatny element ozdobny, który pasuje zarówno do młodych, jak i dojrzałych kobiet. Motyw skrzydełek widoczny jest także w przypadku biżuterii dla małych dzieci w formie pierwszych zestawów. Nic nie wskazuje na to, aby popularność biżuterii tego typu miała przeminąć. 

Bransoletka srebrna z czerwonym sznureczkiem skrzydła

KLIKNIJ TU - BRANSOLETKA SREBRNA Z CZERWONYM SZNURECZKIEM SKRZYDŁA

Biżuteria z symbolem skrzydła — Co symbolizuje?

Mitologia

Skrzydła to motyw, który zaczerpnięty był już w mitologii. Skrzydła były atrybutem Bogów. Skrzydła to także symbol swobody, wolności oraz władzy. Skrzydła wykorzystywane były w wielu utworach literackich, gdzie w każdym przypadku oznaczały zupełnie coś innego. Zgodnie z mitologią skrzydła oznaczają zarówno uduchowienie, jak i wiedzę, oświecenie i wyobraźnię. Oznacza to, że motyw skrzydeł może być często wykorzystywany przez inteligentne, światłe osoby z otwartymi umysłami. 

Chrześcijaństwo

Dla chrześcijan skrzydła to nieodłączny atrybut każdego anioła, którego zadaniem jest ochrona ludzi przed złem. Bardzo często oprócz wizerunku krzyża lub wizerunku Matki Boskiej na biżuterii widoczne są takie motywy. Wykorzystują je także rodzice, którzy nie chcą narzucać wiary swoim dzieciom, jednak chcą, aby wyższa siła mogła chronić potomstwo. Skrzydła stały się więc symbolem ochrony opieki oraz bezpieczeństwa. Biżuterię z motywem skrzydeł noszą dzieci od najmłodszych lat. 

Wybór poetów

Warto zaznaczyć, że dla wielu osób skrzydła mogą oznaczać także spełnianie najskrytszych marzeń oraz wiarę w to, że niemożliwe może stać się możliwe. Każdy człowiek ma mniejsze lub większe marzenia. Niestety nie zawsze można spełnić je od razu. Marzenia mogą się jednak spełniać, dlatego warto każdego dnia sobie o tym przypominać, poprzez noszenie motywów na biżuterii. Motyw ten upodobali sobie więc poeci oraz pisarze, którzy w trakcie tworzenia swoich dzieł bardzo często zaczerpywali z motywów religijnych oraz mitycznych. Skrzydła dla nich oznaczały metaforyczne oderwanie się od ziemi oraz ucieczkę od codziennych, prozaicznych spraw. Skrzydła były bardzo ważnym motywem podczas tworzenia prac przez Kochanowskiego oraz Mickiewicza. 

Wolność, siła, regeneracja

W kulturach prekolumbijskich skrzydła łączone są bardzo często wraz z motywem słońca. Dzięki temu całość przypomina kondora oraz orła. Ptak to symbol regeneracji, wolności, a także pracy, która wykonywana jest na ziemi. Pozwala na przemieszczanie się z jednego świata do drugiego. Skrzydła to symbol niekończącej się wolności. W wielu przypadkach osoby po przebytych chorobach dokonują zakupu biżuterii z motywem skrzydeł, aby czuć siłę i wiarę w to, że najgorsze już odeszło, a skrzydła wiary uchronią ich przed nawrotem choroby lub innymi przykrymi doświadczeniami i złem, z którym zmagali się na co dzień. 

Seksualność 

Co ciekawe, skrzydła to także atrybut osób o ognistym temperamencie. Wykorzystywany zarówno przez kobiety jak przez mężczyzn, którzy chcą manifestować swoją kobiecość lub męskość. Dawniej biżuteria z symbolem skrzydła kojarzyła się z wyzwoleniem także w odniesieniu do seksualności.

Motyw czarnych skrzydeł — Czy oznacza coś złego?

Wraz z biegiem czasu pojawiło się także upodobanie do motywu czarnych skrzydeł, na przykład kruka, wrona, czy do czarnych skrzydeł aniołów. Wielu ludzi mylnie zaczęło kojarzyć ten trend z motywami satanistycznymi. Bardzo często motyw ten widoczny jest zwłaszcza w książkach typu fantasy, w których znajdują się mroczne istoty. Tak naprawdę czarne skrzydła to symbol bezkompromisowości, tajemniczość oraz oryginalności. 

Kolczyki skrzydło złocone z cyrkoniami

KLIKNIJ TU - KOLCZYKI SKRZYDŁO ZŁOCONE Z CYRKONIAMI

Biżuteria z motywem skrzydła — Srebro czy złoto?

Bardzo często nie możemy zdecydować się na kruszec, z którego wytworzona ma być nasza biżuteria. Zastanawiamy się w takich sytuacjach na tym, która opcja będzie lepsza. Tak naprawdę w przypadku biżuterii nie ma to najmniejszego znaczenia, gdyż współczesne trendy umożliwiają łączenie złota ze srebrem. W wielu przypadkach złoty lub srebrny może okazać się wyłącznie jeden niewielki element na naszej bransoletce, która może zostać wykonana ze sznurka lub rzemyka. Współcześnie nie ma więc tylu myśli podczas zakupu, gdyż każdy wybór okazuje się dobry. Można jednak kierować się zasadą noszenia srebra na co dzień, natomiast w przypadku przyjęć lub większych okazji stawiać na złoto. 

Motyw skrzydeł a płeć

Wydawać mogłoby się, że skrzydła to symbol, który upodobały sobie wyłącznie kobiety, chcąc ukazać swoją delikatność oraz kruchość. Nic bardziej mylnego. Mężczyźni także coraz chętniej wykorzystują ten symbol w trakcie tworzenia tatuaży oraz doboru biżuterii. W jaki sposób? Męska biżuteria to najczęściej zegarek oraz bransoletka lub sygnet. Taka sytuacja sprawiła, że panowie bardzo chętnie dołączali motyw skrzydła do swoich gadżetów biżuteryjnych. To świetny sposób na zwrócenie uwagi oraz ukazanie swojej delikatnej duszy. 

Skrzydła — Czy znajdują się wyłącznie na naszyjniku?

Współczesny rynek biżuteryjny daje ogromne pole do wyboru najlepszego wariantu, który zaspokoi nasze oczekiwania. Skrzydła obecnie znaleźć można nie tylko na naszyjniku, ale także na pierścionkach, bransoletkach, a także innych wariantach biżuterii. Tak naprawdę nie trzeba się tutaj ograniczać. Ogromną popularnością w ostatnich latach cieszyły się zwłaszcza pierścionki, które cechowały się nieco większymi gabarytami, co podkreślało kształt i długość palców. Popularnością cieszą się także zwisające kolczyki, które doskonale prezentują się wraz z wieczorowymi kreacjami. Na co dzień można postawić na niewielkie, delikatne kolczyki o nieco bardziej podłużnym kroju, co doskonale prezentować będzie się na małżowinie usznej. Nausznice pokochały miliony. Warto wypróbować ten patent u siebie. 

Motyw skrzydeł na biżuterii — Przemijający trend czy ponadczasowa elegancja?

Bez wątpienia motyw skrzydeł na biżuterii nie jest przemijającym trendem, który za kilka lat zniknie z rynku. To ponadczasowe rozwiązanie, które może być wykorzystywane przez osoby w każdym wieku. Wszystko to sprawia, że taki zakup okazuje się doskonałym rozwiązaniem, jeżeli chcemy uzyskać biżuterię, która szybko nie wyjdzie z mody. Współcześnie jubilerzy prześcigają się w tworzeniu nowych propozycji dla swoich klientów, które cechują się odmienną budową, kształtem i rozmiarem. Przykładem mogą być długie, zwisający naszyjniki z motywem kilku skrzydeł lub połączenie skrzydeł z innymi motywami, jak serce, czy figury geometryczne. 

Czy warto kupić biżuterię z motywem skrzydła?

Biżuteria z motywem skrzydła tak naprawdę jest bardzo uniwersalna oraz klasyczna. Nie podlega to żadnej wątpliwości. Raczej szybko nie wyjdzie z mody, dlatego spora część osób postanawia dokonać zakupu biżuterii z tym właśnie motywem. Mowa w tym przypadku zarówno o dorosłych, jak i dzieciach. Biżuteria z motywem skrzydełka może być doskonałym pomysłem na prezent z okazji narodzin, chrztu, komunii lub dowolnej innej okazji. Prezent taki może nabrać zupełnie innego, głębszego znaczenia, w którym wraz z prezentem przekazujemy także dobrą energię. Warto zaznaczyć, że jest to niezwykle uniwersalny pomysł, który przypadnie do gustu niejednej osobie, zwłaszcza dziewczynce. Delikatność skrzydełka sprawia, że moty ten może być wykorzystywany zarówno przez małe dziewczynki, jak i dorosłe kobiety na co dzień oraz wieczorowo. To ciekawy i uniwersalny wariant.

Komplet srebrny kolczyki i zawieszka skrzydła

KLIKNIJ TU - KOMPLET SREBRNY KOLCZYKI I ZAWIESZKA SKRZYDŁA
Biżuteria to element, który kochają kobiety. Bez względu na to, czy stworzona jest ona ze złota, czy też ze srebra, przepięknie ozdabia szyję. Ogromną popularnością cieszy się biżuteria z motywem skrzydła anioła. Co oznacza ten symbol? 
Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień