Biżuteria personalizowana - sposób na unikalny prezent

Fenomen biżuterii personalizowanej polega na tym, że jest ona przeznaczona tylko i wyłącznie dla konkretnej osoby. Coraz częściej pragniemy obdarowywać bliskie nam osoby podarunkami unikatowymi i z tego względu personalizowana biżuteria z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem. W Polsce kojarzona jest głównie z wykonaniem osobistego grawerunku. Miejmy jednak na uwadze to, że biżuterię można spersonalizować także w inny sposób. Jest to nie tylko indywidualne dopasowywanie wymiarów, czy też rodzajów zapięć, ale także dostosowywanie do konkretnych preferencji odpowiedniego typu kamieni, kryształków, czy też kruszcu. Popularna jest również biżuteria personalizowana związana ze znakami zodiaku oraz imionami. Zdecydować się również możemy na atrakcyjne pudełko z indywidualną dedykacją wykonaną na blaszce. Pomysłów na uczynienie biżuterii jedynej w swoim rodzaju jest wiele i w każdym przypadku możemy być pewni, że osoba obdarowana będzie pozytywnie zaskoczona. 

Personalizacja biżuterii grawerem - dlaczego to świetny pomysł? 

Przede wszystkim biżuteria personalizowana grawerunkiem nabiera zdecydowanie osobistego oraz bardzo sentymentalnego charakteru. Indywidualny grawer sprawi, że osoba obdarowywana poczuje się wyjątkowo. Niepowtarzalna biżuteria indywidualna jest dopasowana jedynie do danej osoby. Unikalny grawer podwyższa wartość podarunku także o aspekt niematerialny. W ten sposób przekazujemy bliskiej nam osobie, jak bardzo jest dla nas ważna. Tego typu osobisty prezent jest doskonałym pomysłem na wyrażenie własnych uczuć i silnych emocji. Przekaz ten powinny szczególnie wziąć pod uwagę osoby, którym trudno jest wyrażać własne uczucia słowami wypowiadanymi. Tak wyjątkowy upominek będzie z pewnością zawsze doceniony. 

Biżuteria personalizowana grawerem to także drogocenna pamiątka na całe życie, która zawsze przypomni o najważniejszych momentach. Dzięki grawerom wspomnienia trwają jeszcze dłużej, są z nami każdego dnia, a piękne chwile zawsze wracają gdy tylko zakładamy biżuterię. Jest to unikatowa pamiątka na lata, która niekiedy jest nawet przekazywana z pokolenia na pokolenie i tworzy część rodzinnej historii. 

Osobisty grawer sprawia, że wyrób jubilerski wyróżnia się na tle innych i nie stanowi jedynie kolejnej, atrakcyjnej błyskotki w szkatułce. Noszenie spersonalizowanej biżuterii może mieć również ogromne znaczenie psychologiczne, a dla niektórych pełnić wręcz rolę swoistego amuletu przynoszącego szczęście, dającego siłę i poprawiającego nam nastrój w trudnych momentach. Wygrawerowane ulubione motto noszone blisko ciała może sprawić, że tak bardzo uwierzymy w jego moc, że w końcu sami doprowadzimy do jego urzeczywistnienia.

Bransoletka srebrna z kółeczkiem i cyrkonią

Bransoletka srebrna z kółeczkiem, na którą można nanieść unikalny grawerunek

Na jakie okazje wybrać biżuterię personalizowaną grawerem?

Jedyną w swoim rodzaju biżuterię zdobioną grawerem możemy podarować bliskiej nam osobie tak naprawdę każdego dnia. Spontaniczność jeszcze bardziej spotęguje uczucie pozytywnego zaskoczenia. Coraz bardziej modne jest grawerowanie dłuższych zdań z indywidualnym przesłaniem, wyznań lub ciekawych myśli i sentencji. Warto pokusić się w tym przypadku o oryginalność. Może wygrawerować kwestie zupełnie nie oczywiste, a więc takie, w które wtajemniczona jest tylko i wyłącznie osoba obdarowywana? Bardzo istotny jest z pewnością pomysł niestandardowy. Zastanówmy się, w jaki sposób moglibyśmy sprawić ukochanej osobie ogromną radość i jakie myśli jej przekazać. Może dzięki grawerowanej biżuterii podczas spontanicznego wyjazdu weekendowego wyznamy miłość swojej drugiej połowie? A może podczas tegorocznej Gwiazdki w ten sposób przekażemy rodzicom, jak bardzo są dla nas ważni? Przyjaciółka wyjeżdża za granicę? Urokliwa biżuteria dekorowana grawerem zawsze przypomni jej o pięknej przyjaźni. Biżuteria z wygrawerowaną datą pierwszego pocałunku okaże się z kolei najbardziej romantycznym prezentem walentynkowym w przypadku świeżo upieczonych małżonków. 

Jeśli chodzi o bardziej oczywiste grawerunki to z pewnością związane są one z konkretnymi, bardzo ważnymi w życiu okazjami. W tych przypadkach grawer będzie uwzględniał istotne daty, imiona, czy też inicjały. Tak więc, biżuteria personalizowana okaże się idealnym prezentem z okazji narodzin dziecka, Chrztu, Bierzmowania, zaręczyn, ślubu oraz ważnych rocznic. Niosący ze sobą wspaniałe przesłanie grawer idealnie sprawdzi się także z okazji Walentynek, Dnia Kobiet, Dnia Babci i Dziadka, a także w dniu urodzin lub imienin. 

Srebrny naszyjnik złocony ze stópkami

Srebrny naszyjnik ze stópkami doskonały na prezent z okazji narodzin dziecka

Biżuteria personalizowana grawerunkiem - na jaką się zdecydować? 

Dzięki grawerowi biżuteria może sporo zyskać na swojej atrakcyjności. Niezwykle istotny jest jednak zawsze sposób wykonania graweru. Każda tego typu ingerencja powinna być bardzo subtelna i delikatna. Preferowane są niewielkie czcionki, a cała stylistyka graweru powinna doskonale korespondować ze wzornictwem biżuterii. Grawer nie powinien rzucać się w oczy i najlepiej, aby w ogóle nie był widoczny dla otoczenia. Z tego względu idealnym miejscem na jego wykonanie są wewnętrzne strony biżuterii. Personalizowanie świetnie sprawdza się w przypadku naszyjników, bransoletek, zawieszek, medalików, pierścionków, obrączek, zegarków, czy też modnych koralików zdobiących bransoletki.

Jedyną w swoim rodzaju biżuterię wręczać oczywiście można także mężczyznom. Na rynku dostępny jest dziś szeroki wybór stylowych bransoletek, sygnetów, obrączek i łańcuchów. Skórzane bransoletki męskie wykonane z kilku pasków z załączoną blaszką z grawerem należą współcześnie do jednych z bardziej pożądanych upominków. 

Ciekawą koncepcją są zestawy takiej samej biżuterii, która noszona jest przez dwie bliskie sobie osoby. Przykładem mogą być personalizowane grawerem naszyjniki dla matki i córki, przyjaciółek, czy też identyczne bransoletki dla dziewczyny i chłopaka zdobione inicjałami. Trendem są również wszelkie dodatki do biżuterii o astrologicznym charakterze. Mogą to być chociażby zawieszki z wyciętymi laserem otworkami układającymi się w gwiezdne konstelacje dla poszczególnych znaków zodiaku. 

 Bransoletka srebrna gwiazda z kulkami

Bransoletka srebrna z gwiazdką idealna na świąteczny prezent

Grawerunek - postawmy przede wszystkim na wysoką jakość

Zanim zdecydujemy się na zakup biżuterii, którą pragniemy ozdobić grawerem zorientujmy się, czy personalizacja w ogóle będzie możliwa. Najlepiej jeśli usługa grawerowania oferowana jest przez sprzedawcę już na etapie zakupu. Wówczas możemy mieć pewność, że personalizacja będzie dostosowana do rodzaju biżuterii. Nie w każdym bowiem przypadku możliwa jest konkretna metoda grawerowania. Czytelną personalizację na przykład bardzo trudno będzie wykonać na cienkiej bransoletce, czy też nierównej, pofalowanej powierzchni. Najbardziej atrakcyjnie grawer prezentuje się na płaskim podłożu. Pamiętajmy, by w każdym przypadku zasięgnąć porady u profesjonalistów. Dzięki temu osoba obdarowana cieszyć się będzie precyzyjnie wykonanym, starannym, nie zacierającym się i nie blaknącym grawerem przez długie lata.

Dla osób ceniących klasykę i naturalność polecane są grawery tradycyjne, wykonywane ręcznie przez jubilera. Najbardziej popularne jest natomiast nowoczesne personalizowanie metodą laserową. W tym przypadku dostępne są rozmaite rodzaje czcionek, a sam napis, czy nawet inna ozdoba mogą dekorować nawet niewielką powierzchnię. Najdokładniejsze jest diamentowe grawerowanie komputerowe dbające również o rozmaitą grubość, a nawet głębokość czcionki. Dzięki niemu możliwe jest stworzenie na biżuterii również rozmaitych obrazków. Wykonywać je jednak można tylko na płaskich powierzchniach. 

 

Biżuteria z indywidualną dedykacją - pomysł na elegancki prezent

Idealną koncepcją na wyrafinowany upominek dla bliskiej osoby jest zestaw biżuterii wyeksponowany w efektownym pudełku. W tym przypadku zdecydować się możemy na personalizację w postaci osobistej dedykacji zamieszczonej na blaszce, która wklejana jest do wnętrza pudełka. Eleganckie komplety biżuterii tego typu to najczęściej piękne naszyjniki z kolczykami. Przyjazne kreatory komputerowe zapewniają dostęp do setek wzorów rozmaitych sentencji wraz z idealnymi na każdą okazję obrazkami. Dzięki temu nawet jeśli brakuje nam pomysłów zawsze odpowiednio dobierzemy wszelkie życzenia oraz cytaty. Tego rodzaju indywidualne dedykacje na blaszce umożliwiają przekazanie bliskiej osobie jeszcze większej ilości pięknych słów. Będą one trafiać prosto do serca za każdym razem, gdy piękne pudełko będzie otwarte. 

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień