Obrączki srebrne

Srebrne

Aktywne filtry

Obrączki to jeden z najbardziej symbolicznych rodzajów biżuterii, która towarzyszy nam każdego dnia. Były już używane w czasach antycznych, między innymi w Egipcie i Rzymie. Wówczas wierzono w ich magiczne właściwości. Z czasem były kojarzone z wieczną miłością, przyjaźnią, wiernością oraz małżeństwem. Dodatkowo wierzono, że ich okrągły kształt - pozbawiony początku i końca - to idealne wyobrażenie nieskończoności (między innymi uczuć). W Polsce tradycja wymieniania się obrączkami przez nowożeńców upowszechniła się w XVIII wieku.

Warto zauważyć, że obrączki nie muszą być zrobione wyłącznie ze złota. Popularne są te wykonane z platyny, tytanu lub nawet stali chirurgicznej. Nieustanną popularnością cieszą się niezmiennie te stworzone ze srebra. Prezentują się równie pięknie i elegancko. Delikatny kolor oraz różnorodność kształtów i form mają wielu zwolenników, którzy preferują ich subtelność nad biżuterię ze złota.

Znajdujące się w ofercie naszego sklepu obrączki srebrne wykonano z najwyższej jakości srebra próby 0.925. Nowoczesne, minimalistyczne kształty nawiązują do klasycznych wzorów, wzbogacając je jednak o detale, nadające im ostatecznego, stylowego charakteru. Niektóre z modeli dodatkowo wykończono metodą satynowania, która urozmaiciła jednorodną, gładką formę o detale z lekko matową powierzchnią, na której są widoczne charakterystyczne kreskowania.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą i wybrania tych idealnych obrączek, które najlepiej oddadzą Państwa uczucia i charaktery.